SkyVerge WooCommerce Plugin Framework 1.0.0 - en to tr translation catalogue (398 entries)

en: Thanks for installing %1$s! To get started, take a minute to %2$sread the documentation%3$s :)
tr: %1$s ürününü kurduğunuz için teşekkür ederiz! Kullanmaya başlamak için bir dakikanızı ayırarak %2$sbelgeleri okuyun%3$s :)

en: Thanks for installing %1$s! To get started, take a minute to complete these %2$squick and easy setup steps%3$s :)
tr: %1$s ürününü kurduğunuz için teşekkür ederiz! Kullanmaya başlamak için bir dakikanızı ayırarak bu %2$shızlı ve kolay kurulum adımlarını%3$s tamamlayın :)

en: Setup
tr: Kurulum

note: translators: Placeholders: %s - plugin name
en: %s &rsaquo; Setup
tr: %s &rsaquo; Kurulumu

en: Oops! An error occurred, please try again.
tr: Üzgünüz. Bir hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
tr: Yükleme başarısız

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
tr: Lütfen 1 veya daha fazla karakter girin

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
tr: Lütfen %qty% veya daha fazla karakter girin

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
tr: Lütfen 1 karakter silin

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
tr: Lütfen %qty% karakter silin

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
tr: Yalnızca 1 öğe seçebilirsiniz

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
tr: Yalnızca %qty% öğe seçebilirsiniz

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
tr: Daha fazla sonuç yükleniyor...

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
tr: Aranıyor...

en: Ready!
tr: Hazır!

note: translators: Placeholder: %s - plugin name
en: Welcome to %s!
tr: %s turuna hoş geldiniz!

en: This quick setup wizard will help you configure the basic settings and get you started.
tr: Bu hızlı kurulum sihirbazı temel ayarları yapılandırmanıza ve ürünü kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak.

note: translators: Placeholder: %s - the plugin name
en: %s is ready!
tr: ‌‌%s hazır!

en: Next step
tr: Sonraki adım

en: You can also:
tr: Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:

en: View the Docs
tr: Belgeleri görüntüleyin

en: See more setup options
tr: Diğer kurulum seçeneklerini görüntüleyin

en: Learn more about customizing the plugin
tr: Eklentiyi özelleştirme hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Review Your Settings
tr: Ayarlarınızı Gözden Geçirin

en: Leave a Review
tr: Yorum Paylaşın

en: Continue
tr: Devam

en: Return to the WordPress Dashboard
tr: WordPress Panosuna Dön

en: Not right now
tr: Başka bir zaman

en: Skip this step
tr: Bu adımı atla

[ctx: Button label]
en: Edit the Checkout Page
tr: Ödeme Sayfasını Güncelle

note: translators: Context: WordPress blocks and shortcodes. Placeholders: %1$s - Plugin name, %2$s - opening HTML <a> tag, %3$s - closing HTML </a> tag, %4$s - opening HTML <a> tag, %5$s - `[woocommerce_checkout]` shortcode tag, %6$s - closing HTML </a> tag
en: %1$s is not yet compatible with the Checkout block. We recommend %2$sfollowing this guide%3$s to revert to the %4$s%5$s shortcode%6$s.
tr: %1$s, şu anda Ödeme blokuyla uyumlu değil. %4$s%5$s kısa koduna%6$s geri dönmek için %2$sbu kılavuzu takip etmenizi%3$s öneriyoruz.

[ctx: Button label]
en: Edit the Cart Page
tr: Sepet Sayfasını Düzenle

note: translators: Context: WordPress blocks and shortcodes. Placeholders: %1$s - Plugin name, %2$s - opening HTML <a> tag, %3$s - closing HTML </a> tag, %4$s - opening HTML <a> tag, %5$s - `[woocommerce_cart]` shortcode tag, %6$s - closing HTML </a> tag
en: %1$s is not yet compatible with the Cart block. We recommend %2$sfollowing this guide%3$s to revert to the %4$s%5$s shortcode%6$s.
tr: %1$s, şu anda Sepet blokuyla uyumlu değil. %4$s%5$s kısa koduna%6$s geri dönmek için %2$sbu kılavuzu takip etmenizi%3$s öneriyoruz.

en: The following plugin is disabled because it is out of date and incompatible with newer plugins on your site: | The following plugins are disabled because they are out of date and incompatible with newer plugins on your site:
tr[0]: Aşağıdaki eklenti, güncel olmaması ve sitenizdeki daha yeni eklentilerle uyumlu olmaması nedeniyle etkisizleştirildi:
tr[1]: Aşağıdaki eklentiler, güncel olmamaları ve sitenizdeki daha yeni eklentilerle uyumlu olmamaları nedeniyle etkisizleştirildi:

note: translators: Context is for plugins to activate or deactivate. HTML Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag, %3$s - <em> tag, %4$s - </em> tag, %5$s - <a> tag, %6$s - </a> tag, %7$s - <a> tag, %8$s - </a> tag
en: To resolve this, please %1$supdate%2$s (recommended) %3$sor%4$s %5$sdeactivate%6$s the above plugin, or %7$sdeactivate the following%8$s: | To resolve this, please %1$supdate%2$s (recommended) %3$sor%4$s %5$sdeactivate%6$s the above plugins, or %7$sdeactivate the following%8$s:
tr[0]: Bunu çözmek için yukarıdaki eklentiyi %1$sgüncelleyin%2$s (önerilen) %3$sveya%4$s %5$sdevre dışı bırakın%6$s ya da %7$saşağıdakini devre dışı bırakın%8$s:
tr[1]: Bunu çözmek için yukarıdaki eklentileri %1$sgüncelleyin%2$s (önerilen) %3$sveya%4$s %5$sdevre dışı bırakın%6$s ya da %7$saşağıdakini devre dışı bırakın%8$s:

en: The following plugins are inactive because they require a newer version of WooCommerce:
tr: WooCommerce’in daha yeni bir sürümünü gerektirmeleri nedeniyle aşağıdaki eklentiler etkin değil:

en: The following plugin is inactive because it requires a newer version of WooCommerce:
tr: WooCommerce’in daha yeni bir sürümünü gerektirmesi nedeniyle aşağıdaki eklenti etkin değil:

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - WooCommerce version number
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or newer
tr: %1$s, WooCommerce %2$s veya daha yeni bir sürüm gerektiriyor

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Please %1$supdate WooCommerce%2$s
tr: Lütfen %1$sWooCommerce’i güncelleyin%2$s

[ctx: coordinating conjunction for a list of items: a, b, and c]
en: and
tr: ve

note: translators: A list of items, for example: "US or Canada", or "US, Canada, or Mexico". English uses Oxford comma before the conjunction ("or") if there are at least 2 items preceding it - hence the use of plural forms. If your locale does not use Oxford comma, you can just provide the same translati
en: %1$s or %2$s | %1$s, or %2$s
tr[0]: %1$s veya %2$s
tr[1]: %1$s veya %2$s

note: translators: A list of items, for example: "US and Canada", or "US, Canada, and Mexico". English uses Oxford comma before the conjunction ("and") if there are at least 2 items preceding it - hence the use of plural forms. If your locale does not use Oxford comma, you can just provide the same transl
en: %1$s and %2$s | %1$s, and %2$s
tr[0]: %1$s ve %2$s
tr[1]: %1$s ve %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - a PHP extension/comma-separated list of PHP extensions
en: %1$s requires the %2$s PHP extension to function. Contact your host or server administrator to install and configure the missing extension. | %1$s requires the following PHP extensions to function: %2$s. Contact your host or server administrator to install and configure the missing extensions.
tr[0]: %1$s eklentisinin çalışabilmesi için %2$s PHP uzantısı gerekiyor. Eksik uzantıyı kurmak ve yapılandırmak için ana bilgisayar veya sunucu yöneticinizle iletişime geçin.
tr[1]: %1$s eklentisinin çalışması için aşağıdaki PHP uzantıları gerekiyor: %2$s. Eksik uzantıları kurmak ve yapılandırmak için ana bilgisayar veya sunucu yöneticinizle iletişime geçin.

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - a PHP function/comma-separated list of PHP functions
en: %1$s requires the %2$s PHP function to exist.  Contact your host or server administrator to install and configure the missing function. | %1$s requires the following PHP functions to exist: %2$s.  Contact your host or server administrator to install and configure the missing functions.
tr[0]: %1$s eklentisinin mevcut olması için %2$s PHP işlevi gerekiyor.  Eksik işlevi kurmak ve yapılandırmak için ana bilgisayar veya sunucu yöneticinizle iletişime geçin.
tr[1]: %1$s eklentisinin mevcut olması için aşağıdaki PHP işlevleri gerekiyor: %2$s  Eksik işlevleri kurmak ve yapılandırmak için ana bilgisayar veya sunucu yöneticinizle iletişime geçin.

note: translators: Placeholder: %s - a PHP setting value
en: %s or higher
tr: %s veya üzeri

en: Please contact your hosting provider or server administrator to configure these settings.
tr: Bu ayarları yapılandırmak için lütfen yer sağlayıcınızla veya sunucu yöneticinizle iletişime geçin.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> HTML tag, %2$s - </strong> HTML tag
en: Hey there! We've noticed that your server is running %1$san outdated version of PHP%2$s, which is the programming language that WooCommerce and its extensions are built on.
tr: Merhaba ! Sunucunuzun, WooCommerce’in ve uzantılarının geliştirildiği programlama dili olan %1$sPHP’nin eski bir sürümünü%2$s çalıştırdığını fark ettik.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> HTML tag, %2$s - </strong> HTML tag
en: The PHP version that is currently used for your site is no longer maintained, nor %1$sreceives security updates%2$s; newer versions are faster and more secure.
tr: Şu anda siteniz için kullanılan PHP sürümü artık desteklenmemektedir ve %1$sgüvenlik güncellemeleri almamaktadır%2$s; yeni sürümler daha hızlı ve daha güvenlidir.

note: translators: Context: User is running an outdated PHP Version a plugin is not compatible with. Placeholders: %s - the plugin name
en: As a result, %s no longer supports this version and you should upgrade PHP as soon as possible.
tr: Sonuç olarak, %s artık bu sürümümü desteklememektedir ve en kısa sürede sunucunuzun PHP sürümünü yükseltmeniz gerekmektedir.

note: translators: Context: The host can update PHP version for the user. Placeholders: %1$s - <a> HTML tag, %2$s - </a> HTML tag
en: Your hosting provider can do this for you. %1$sHere are some resources to help you upgrade%2$s and to explain PHP versions further.
tr: Yer sağlayıcınız bu işlemi sizin adınıza yapabilir. Yeni PHP sürümleri hakkında açıklayıcı bilgiler edinebileceğiniz ve %1$syükseltme yapmanıza yardımcı olacak kaynaklara aşağıdan ulaşabilirsiniz%2$s.

note: translators: Placeholders: %s - plugin name
en: You cannot clone instances of %s.
tr: %s örneklerini klonlayamazsınız.

note: translators: Placeholders: %s - plugin name
en: You cannot unserialize instances of %s.
tr: %s örneklerini seriden paralele çeviremezsiniz.

note: translators: Docs as in Documentation
en: Docs
tr: Dokümanlar

[ctx: noun]
en: Support
tr: Destek

[ctx: verb]
en: Review
tr: İnceleme

note: translators: Placeholders: %1$s - PHP setting value, %2$s - version or value required
en: %1$s - A minimum of %2$s is required.
tr: %1$s - En az %2$s gerekli.

note: translators: Context: As in "Value has been set as [foo], but [bar] is required". Placeholders: %1$s - current value for a PHP setting, %2$s - required value for the PHP setting
en: Set as %1$s - %2$s is required.
tr: %1$s olarak ayarlandı. %2$s olarak ayarlanması gerekli.

en: Configure
tr: Yapılandır

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Awesome!
tr: Mükemmel!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Fantastic!
tr: Harika!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Cowabunga!
tr: Oley!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Congratulations!
tr: Tebrikler!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Hot dog!
tr: Yaşasın!

note: translators: Placeholders: %1$s - Plugin name, %2$s - Opening HTML <a> tag, %3$s - Closing HTML </a> tag, %4$s - Opening HTML <a> tag, %5$s - Closing HTML </a> tag
en: Are you having a great experience with %1$s so far? Please consider %2$sleaving a review%3$s! If things aren't going quite as expected, we're happy to help -- please %4$sreach out to our support team%5$s.
tr: %1$s ile deneyiminiz şu ana kadar harika mı? Lütfen %2$sdeğerlendirme%3$s yazın! İşler beklediğiniz gibi gitmiyorsa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Lütfen %4$sdestek ekibimize ulaşın%5$s.

[ctx: Payment transaction capture]
en: Are you sure you wish to process this capture? The action cannot be undone.
tr: Bu yakalamayı işleme almak istiyor musunuz? Bu eylem geri alınamaz.

[ctx: Payment transaction capture failed error message]
en: Something went wrong, and the capture could not be completed. Please try again.
tr: Bir şeyler yanlış gitti ve yakalama tamamlanamadı. Lütfen tekrar deneyin.

note: translators: verb, as in "Capture credit card charge". Used when an amount has been pre-authorized before, but funds have not yet been captured (taken) from the card. Capturing the charge will take the money from the credit card and put it in the merchant's pockets.
en: Capture Charge
tr: Ücretlendirmeyi Yakala

en: This charge has been fully captured.
tr: Bu ücretlendirme eksiksiz bir şekilde yakalandı.

en: This charge can no longer be captured.
tr: Bu ücretlendirme artık yakalanamaz.

en: This charge cannot be captured.
tr: Bu ücretlendirme yakalanamıyor.

en: Are you sure you want to remove this token?
tr: Bu belirteci kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Invalid token data
tr: Geçersiz belirteç verisi

en: An error occurred. Please try again.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Token ID
tr: Belirteç No

en: Card Type
tr: Kart Türü

[ctx: Last four digits of a payment method]
en: Last Four
tr: Son Dört Hane

en: Expiration (MM/YY)
tr: Son Kullanma Tarihi (AA/YY)

note: translators: e-check account type, HTML form field label
en: Account Type
tr: Hesap Türü

en: Checking
tr: Kontrol ediliyor

en: Savings
tr: İndirimler

en: Refresh
tr: Yenile

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Save
tr: Kaydet

en: Remove
tr: Kaldır

note: translators: Placeholder: %s - Plugin name translators: Placeholder: %s - Payment gateway title (e.g. Authorize.Net, Braintree, etc.)
en: %s Payment Tokens
tr: %s Ödeme Belirteçleri

en: Customer ID
tr: Müşteri Kimliği

en: This section contains configuration settings for this gateway.
tr: Bu bölüm, bu ağ geçidi için yapılandırma ayarları içeriyor.

note: translators: environment as in a software environment (test/production)
en: Environment
tr: Çevre

en: The transaction environment for this gateway.
tr: Bu ağ geçidi için işlem ortamı.

en: Tokenization Enabled
tr: Belirteçlere Ayırma Etkin

en: Displays whether or not tokenization is enabled for this gateway.
tr: Bu ağ geçidi için belirteçlere ayırmanın etkinleştirilip etkinleştirilmediğini gösterir.

en: Debug Mode
tr: Hata Ayıklama Modu

en: Displays whether or not debug logging is enabled for this gateway.
tr: Bu ağ geçidi için hata ayıklama günlük kaydının etkinleştirilip etkinleştirilmediğini gösterir.

en: Display at Checkout & Log
tr: Ödeme ve Günlük’te Göster

en: Display at Checkout
tr: Ödeme’de Göster

en: Save to Log
tr: Günlüğe Kaydet

en: Off
tr: Kapalı

[ctx: Authorized transaction for order payment]
en: Authorization total
tr: İzin verilen toplam işlem tutarı

[ctx: Captured transaction (without charge) for order payment]
en: Amount already captured
tr: Tutar zaten yakalandı

en: Remaining order total
tr: Kalan sipariş toplamı

[ctx: Capture (without charge) amount for order payment]
en: Capture amount
tr: Tutarı yakala

en: Comment (optional):
tr: Yorum (isteğe bağlı):

note: translators: Context: Capture payment without charge. Placeholder: %s - transaction amount to be captured.
en: Capture %s
tr: %s öğesini yakala

en: Cancel
tr: İptal

en: -- Select an option --
tr: -- Bir seçenek belirleyin --

en: No saved payment tokens
tr: Kaydedilen ödeme belirteci yok

en: The gateway customer ID for the user. Only edit this if necessary.
tr: Kullanıcı için ağ geçidi müşteri no. Bunu yalnızca gerektiğinde düzenleyin.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment
tr: Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin veya alternatif bir ödeme yöntemi deneyin

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use a different payment account or an alternate payment method.
tr: Sağladığınız ödeme bilgileriyle siparişinizi işleme alamıyoruz. Lütfen farklı bir ödeme hesabı ya da alternatif bir ödeme yöntemi kullanın.

en: This order is being placed on hold for review. Please contact us to complete the transaction.
tr: Bu sipariş incelenmek üzere beklemeye alındı. Lütfen işlemi tamamlamak için bize ulaşın.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: This order is being placed on hold for review due to an incorrect card verification number. You may contact the store to complete the transaction.
tr: Bu sipariş, hatalı kart doğrulama numarası nedeniyle incelenmek üzere beklemeye alındı. İşlemi tamamlamak için mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: The card verification number is invalid, please try again.
tr: Kart doğrulama numarası geçersiz. Lütfen tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: Please enter your card verification number and try again.
tr: Lütfen kart doğrulama numaranızı girip tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: That card type is not accepted, please use an alternate card or other form of payment.
tr: Bu kart türü kabul edilmemektedir. Lütfen başka bir kart veya ödeme türü kullanın.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card type is invalid or does not correlate with the credit card number. Please try again or use an alternate card or other form of payment.
tr: Kart türü geçersiz veya kredi kartı numarasıyla uyuşmuyor. Lütfen tekrar deneyin veya başka bir kart ya da ödeme yöntemi kullanın.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please select the card type and try again.
tr: Lütfen kart türünü seçip tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card number is invalid, please re-enter and try again.
tr: Kart numarası geçersiz, lütfen yeniden girin ve tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please enter your card number and try again.
tr: Lütfen kart numaranızı girip tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card (whole date issue)]
en: The card expiration date is invalid, please re-enter and try again.
tr: Kartın son kullanma tarihi geçersiz, lütfen yeniden girin ve tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card expiration month is invalid, please re-enter and try again.
tr: Kartın son kullanma tarihine ilişkin ay bilgisi geçersiz, lütfen yeniden girin ve tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card expiration year is invalid, please re-enter and try again.
tr: Kartın son kullanma tarihine ilişkin yıl bilgisi geçersiz, lütfen yeniden girin ve tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please enter your card expiration date and try again.
tr: Lütfen kartınızın son kullanma tarihini girip tekrar deneyin.

en: The bank routing number is invalid, please re-enter and try again.
tr: Banka yönlendirme numarası geçersiz, lütfen yeniden girin ve tekrar deneyin.

en: The bank account number is invalid, please re-enter and try again.
tr: Banka hesap numarası geçersiz, lütfen yeniden girin ve tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided card is expired, please use an alternate card or other form of payment.
tr: Belirtilen kartın süresi geçmiş. Lütfen başka bir kart veya ödeme yöntemi kullanın.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided card was declined, please use an alternate card or other form of payment.
tr: Belirtilen kart reddedildi. Lütfen başka bir kart veya ödeme yöntemi kullanın.

[ctx: Credit or debit card]
en: Insufficient funds in account, please use an alternate card or other form of payment.
tr: Hesabınızdaki bakiye yetersiz. Lütfen başka bir kart veya ödeme yöntemi kullanın.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card is inactivate or not authorized for card-not-present transactions, please use an alternate card or other form of payment.
tr: Kart etkin değil veya kartsız işlem için onay verilmemiş. Lütfen başka bir kart veya ödeme yöntemi kullanın.

[ctx: Credit or debit card]
en: The credit limit for the card has been reached, please use an alternate card or other form of payment.
tr: Bu kredi kartı için harcama limitine ulaşılmış. Lütfen başka bir kart veya ödeme yöntemi kullanın.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: The card verification number does not match. Please re-enter and try again.
tr: Kart doğrulama numarası eşleşmiyor. Lütfen numarayı yeniden girin ve tekrar deneyin.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided address does not match the billing address for cardholder. Please verify the address and try again.
tr: Belirtilen adres, kart sahibinin faturalama adresiyle eşleşmiyor. Lütfen adresi doğrulayın ve tekrar deneyin.

en: Payment error, please try another payment method or contact us to complete your transaction.
tr: Ödeme hatası. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin veya işleminizi tamamlamak için bize ulaşın.

en: Card expiration date is invalid
tr: Kartın son kullanma tarihi geçersiz

en: Card number is missing
tr: Kart numarası eksik

en: Card number is invalid (wrong length)
tr: Kart numarası geçersiz (hatalı uzunluk)

en: Card number is invalid (only digits allowed)
tr: Kart numarası geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

en: Card number is invalid
tr: Kart numarası geçersiz

en: Card security code is invalid (only digits are allowed)
tr: Kart güvenlik kodu geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

en: Card security code is invalid (must be 3 or 4 digits)
tr: Kart güvenlik kodu geçersiz (yalnızca 3 veya 4 rakamdan oluşmalıdır)

en: Card security code is missing
tr: Kart güvenlik kodu eksik

en: Routing Number is missing
tr: Yönlendirme Numarası eksik

en: Routing Number is invalid (only digits are allowed)
tr: Yönlendirme Numarası geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

en: Routing number is invalid (must be 9 digits)
tr: Yönlendirme numarası geçersiz (9 hane olmalıdır)

en: Account Number is missing
tr: Hesap Numarası eksik

en: Account Number is invalid (only digits are allowed)
tr: Hesap Numarası geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

[ctx: Bank account]
en: Account number is invalid (must be between 5 and 17 digits)
tr: Hesap Numarası geçersiz (5 ila 17 hane olmalıdır)

en: Driver's license number is invalid
tr: Sürücü belgesi numarası geçersiz

[ctx: Bank check (noun)]
en: Check Number is invalid (only digits are allowed)
tr: Çek Numarası geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

note: translators: Placeholder: %s - Error message
en: Payment method address could not be updated. %s
tr: Ödeme yöntemi adresi güncellenemedi. %s

note: translators: Placeholders: %1$s - Payment method title, %2$s - Payment account type (savings/checking) (may or may not be available), %3$s - Last four digits of the account translators: Context: "Check" as in "bank check" (noun, not verb). Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - payment ac
en: %1$s Check Transaction Approved: %2$s account ending in %3$s
tr: %1$s Çek İşlemi Onaylandı: %3$s ile biten %2$s hesabı

note: translators: Placeholder: %s - Bank check number translators: Context: "Check" as in "bank check" (noun, not verb). Placeholder: %s - check number
en: Check number %s
tr: Çek numarası: %s

note: translators: Placeholder: %s - Payment transaction ID
en: (Transaction ID %s)
tr: (İşlem No: %s)

note: translators: Example: "Braintree Test Authorization Approved: Mastercard ending in 1234". Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - environment ("Test"), %3$s - transaction type (authorization/charge), %4$s - card type (mastercard, visa, ...), %5$s - last four digits of the card
en: %1$s %2$s %3$s Approved: %4$s ending in %5$s
tr: %1$s %2$s %3$s Onaylandı: %5$s ile biten %4$s

[ctx: Credit card transaction type]
en: Authorization
tr: Yetkilendirme

[ctx: noun, credit card transaction type]
en: Charge
tr: Ödeme

note: translators: Example: "Authorize.Net Test Charge Approved: Mastercard" - Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - environment ("Test"), %3$s - transaction type (authorization/charge), %4$s - card type (mastercard, visa, ...)
en: %1$s %2$s %3$s Approved: %4$s
tr: %1$s %2$s %3$s Onaylandı: %4$s

note: translators: Placeholder: %s - Credit card expiry date translators: Placeholders: %s - expiry date
en: (expires %s)
tr: (%s tarihinde sona eriyor)

note: translators: Placeholders: %s - failure message
en: Tokenization Request Failed: %s
tr: Belirteçlere Ayırma Başarısız Oldu: %s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - failure message
en: %1$s Tokenization Request Failed: %2$s
tr: %1$s Ödeme Yöntemini Belirteçlere Ayırma İşlemi Başarısız Oldu: %2$s

note: translators: This is a message describing that the transaction in question only performed a credit card authorization and did not capture any funds.
en: Authorization only transaction
tr: Yalnızca yetkilendirme işlemi

note: translators: Placeholders: %s - failure message. Payment method as in a specific credit card, e-check or bank account
en: Oops, adding your new payment method failed: %s
tr: Üzgünüz, yeni ödeme yöntemi eklenemedi: %s

note: translators: Payment method as in a specific credit card. Placeholders: %1$s - card type (visa, mastercard, ...), %2$s - last four digits of the card, %3$s - card expiry date
en: Nice! New payment method added: %1$s ending in %2$s (expires %3$s)
tr: Güzel! Yeni ödeme yöntemi eklendi: Sonu %2$s ile biten %1$s (son kullanma tarihi: %3$s)

note: translators: Payment method as in a specific e-check account. Placeholders: %1$s - account type (checking/savings), %2$s - last four digits of the account
en: Nice! New payment method added: %1$s account ending in %2$s
tr: Güzel! Yeni ödeme yöntemi eklendi: Sonu %2$s ile biten %1$s hesabı

note: translators: Payment method as in a specific credit card, e-check or bank account
en: Nice! New payment method added.
tr: Güzel! Yeni bir ödeme yöntemi eklendi.

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - customer email. Payment method as in a specific credit card, e-check or bank account
en: %1$s - Add Payment Method for %2$s
tr: %1$s - %2$s İçin Ödeme Yöntemi Ekleyin

en: Checking Account
tr: Çek Hesabı

en: Savings Account
tr: Tasarruf Hesabı

en: Credit / Debit Card
tr: Kredi/Banka kartı

en: Bank Account
tr: Banka Hesabı

[ctx: payment method type]
en: Account
tr: Hesap

[ctx: credit card type]
en: Discover
tr: Keşfedin

en: Thank you for your order, please click the button below to pay.
tr: Siparişiniz için teşekkür ederiz. Ödemeyi yapmak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

en: Thank you for your order. We are now redirecting you to complete payment.
tr: Siparişiniz için teşekkür ederiz. Ödeme işlemini tamamlamanız için sizi yeniden yönlendiriyoruz.

en: Pay Now
tr: Şimdi Öde

en: Cancel Order
tr: Siparişi İptal Et

note: translators: Placeholders: %s - a WooCommerce order ID
en: Could not find order %s
tr: %s nolu sipariş bulunamıyor

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc)
en: %s duplicate transaction received
tr: %s çoğaltma işlemi alındı

note: translators: Placeholder: %s - Order number
en: Order %s is already paid for.
tr: %s nolu sipariş zaten ödendi.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - payment method name (mastercard, bank account, etc), %3$s - last four digits of the card/account, %4$s - card/account expiry date
en: %1$s Payment Method Saved: %2$s ending in %3$s (expires %4$s)
tr: %1$s Ödeme Yöntemi Kaydedildi: Sonu %3$s ile biten %2$s (son kullanma tarihi: %4$s)

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as CyberSouce, NETbilling, etc), %2$s - account type (checking/savings - may or may not be available), %3$s - last four digits of the account
en: %1$s eCheck Payment Method Saved: %2$s account ending in %3$s
tr: %1$s E-çek Ödeme Yöntemi Kaydedildi: Sonu %3$s ile biten %2$s hesabı

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title (such as CyberSouce, NETbilling, etc)
en: %s Payment Method Saved
tr: %s Ödeme Yöntemi Kaydedildi

note: translators: Placeholders: %s - a failed tokenization API error
en: Tokenization failed. %s
tr: Belirteçlere ayırma başarısız oldu. %s

en: Edit
tr: Düzenleyin

en: Title
tr: Başlık

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Default?
tr: Varsayılan olarak ayarlansın mı?

en: Oops, there was an error updating your payment method. Please try again.
tr: Hay aksi! Ödeme yönteminiz güncellenirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Are you sure you want to delete this payment method?
tr: Bu ödeme yöntemini silmek istediğinizden emin misiniz?

note: translators: Payment method as in a specific credit card, eCheck or bank account
en: You do not have any saved payment methods.
tr: Kaydedilmiş bir ödeme sisteminiz yok.

en: Nickname
tr: Takma isim

en: Oops, you took too long, please try again.
tr: Üzgünüz, işleminiz çok uzun sürdü. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error with your request, please try again.
tr: Talebinizle ilgili bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Card Number
tr: Kart Numarası

en: MM / YY
tr: AA / YY

en: Card Security Code
tr: Kart Güvenlik Kodu

en: Where do I find this?
tr: Bunu nerede bulabilirim?

note: translators: e-check routing number, HTML form field label, https://en.wikipedia.org/wiki/Routing_transit_number
en: Routing Number
tr: Yönlendirme Numarası

note: translators: e-check account number, HTML form field label
en: Account Number
tr: Hesap Numarası

[ctx: account type]
note: translators: http://www.investopedia.com/terms/c/checkingaccount.asp
en: Checking
tr: Kontrol ediliyor

[ctx: account type]
note: translators: http://www.investopedia.com/terms/s/savingsaccount.asp
en: Savings
tr: İndirimler

note: translators: Test mode refers to the current software environment
en: TEST MODE ENABLED
tr: TEST MODU ETKİN

[ctx: Bank check (noun)]
en: Sample Check
tr: Örnek Çek

note: translators: Payment method as in a specific credit card, eCheck or bank account
en: Manage Payment Methods
tr: Ödeme Yöntemlerini Yönet

en: Use a new card
tr: Yeni bir kart kullanın

en: Use a new bank account
tr: Yeni bir banka hesabı kullanın

note: translators: account as in customer's account on the eCommerce site
en: Securely Save to Account
tr: Hesaba Güvenli Bir Şekilde Kaydet

en: Payment Info
tr: Ödeme Bilgisi

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - <a> tag, %3$s - </a> tag
en: %1$s: WooCommerce is not being forced over SSL; your customers' payment data may be at risk. %2$sVerify your site URLs here%3$s
tr: %1$s: WooCommerce SSL üzerinde zorlanmıyor; müşterilerinizin ödeme verileri risk altında olabilir. %2$sSite URL’lerinizi burada doğrulayın%3$s

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway name
en: %s will soon require TLS 1.2 support to process transactions and your server environment may need to be updated. Please contact your hosting provider to confirm that your site can send and receive TLS 1.2 connections and request they make any necessary updates.
tr: %s, işlemleri işleme almak için yakında TLS 1.2 desteği gerektirecek ve sunucu ortamınızın güncellenmesi gerekebilir. Sitenizin TLS 1.2 bağlantıları gönderebildiğini ve alabildiğini doğrulamak için lütfen yer sağlayıcınızla iletişime geçin ve gerekli tüm güncellemeleri yapmalarını talep edin.

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - a currency/comma-separated list of currencies, %3$s - <a> tag, %4$s - </a> tag
en: %1$s accepts payment in %2$s only. %3$sConfigure%4$s WooCommerce to accept %2$s to enable this gateway for checkout. | %1$s accepts payment in one of %2$s only. %3$sConfigure%4$s WooCommerce to accept one of %2$s to enable this gateway for checkout.
tr[0]: %1$s yalnızca %2$s para biriminde ödeme almaktadır. Ödeme işlemine yönelik bu ağ geçidini etkinleştirmek üzere %2$s para biriminde ödeme almak için WooCommerce’i %3$syapılandırın%4$s.
tr[1]: %1$s yalnızca %2$s para birimlerinden birinde ödeme almaktadır. Ödeme işlemine yönelik bu ağ geçidini etkinleştirmek üzere %2$s para birimlerinden birinde ödeme almak için WooCommerce’i %3$syapılandırın%4$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway name, %2$s - opening <a> tag, %3$s - closing </a> tag
en: Heads up! %1$s is currently configured to log transaction data for debugging purposes. If you are not experiencing any problems with payment processing, we recommend %2$sturning off Debug Mode%3$s
tr: Haberimiz var! %1$s şu anda hata ayıklama amaçları doğrultusunda işlem verilerini günlüğe kaydedecek şekilde yapılandırılıyor. Ödeme işleme konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsanız %2$sHata Ayıklama modunu kapatmanızı%3$s öneriyoruz.

note: translators: Placeholders: %s - gateway name
en: %s is not configured
tr: %s yapılandırılmadı

en: Dismiss
tr: Vazgeç

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - opening <a> HTML link tag, %3$s - closing </a> HTML link tag
en: Heads up! Apple Pay for %1$s requires WooCommerce version 3.2 or greater. Please %2$supdate WooCommerce%3$s.
tr: Haberimiz var! %1$s ödemelerinizi Apple Pay üzerinden yapabilmeniz için WooCommerce’in 3.2 veya daha yeni bir sürümünü kullanmanız gerekmektedir. Lütfen %2$sWooCommerce’i güncelleyin%3$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - opening <a> HTML link tag, %3$s - closing </a> HTML link tag
en: Heads up! Google Pay for %1$s requires WooCommerce version 3.2 or greater. Please %2$supdate WooCommerce%3$s.
tr: Haberimiz var! %1$s ödemelerinizi Google Pay üzerinden yapabilmeniz için WooCommerce’in 3.2 veya daha yeni bir sürümünü kullanmanız gerekmektedir. Lütfen %2$sWooCommerce’i güncelleyin%3$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - <a> tag, %3$s - </a> tag
en: %1$s is inactive for subscription transactions. Please %2$senable tokenization%3$s to activate %1$s for Subscriptions.
tr: %1$s, abonelik işlemleri için etkin değil. Lütfen %2$sbelirteçlere ayırma%3$s işlevini etkinleştirerek %1$s ağ geçidini Abonelikler için etkinleştirin.

en: %1$s is inactive for pre-order transactions. Please %2$senable tokenization%3$s to activate %1$s for Pre-Orders.
tr: %1$s, ön sipariş işlemleri için etkin değil. Lütfen %2$sbelirteçlere ayırma%3$s işlevini etkinleştirerek %1$s ağ geçidini Ön Siparişler için etkinleştirin.

en: You must enable tokenization for this gateway in order to support automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
tr: WooCommerce Abonelikleri uzantısıyla otomatik yenileme ödemelerini desteklemek için belirteçlere ayırma işlevini bu ağ geçidi için etkinleştirmeniz gerekmektedir.

en: Inactive
tr: Devre Dışı

note: translators: Placeholder: %s - Payment gateway title (e.g. Authorize.Net, Braintree...)
en: %s Customer ID
tr: %s Müşteri No

en: Type
tr: Tür

en: Removed payment token "%d"
tr: “%d” ödeme belirteci kaldırıldı

en: Expiry Date
tr: Son Kullanma Tarihi

[ctx: Congratulatory message displayed to the merchant when they process their first payment]
en: You successfully processed a payment!
tr: Bir ödemeyi başarıyla işlediniz!

[ctx: Congratulatory message displayed to the merchant when they process their first refund]
en: You successfully processed a refund!
tr: Bir para iadesini başarıyla işlediniz!

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is missing
tr: Kart numarası eksik

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid
tr: Kart numarası geçersiz

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid (only digits allowed)
tr: Kart numarası geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid (wrong length)
tr: Kart numarası geçersiz (hatalı uzunluk)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is missing
tr: Kart güvenlik kodu eksik

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is invalid (only digits are allowed)
tr: Kart güvenlik kodu geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is invalid (must be 3 or 4 digits)
tr: Kart güvenlik kodu geçersiz (yalnızca 3 veya 4 rakamdan oluşmalıdır)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card expiration date is invalid
tr: Kartın son kullanma tarihi geçersiz

[ctx: Bank check (noun)]
en: Check Number is missing
tr: Çek numarası eksik

[ctx: For countries without states, "state" can be replaced with "place of issue".]
en: Driver's license state is missing
tr: Sürücü belgesinin verildiği yer bilgisi eksik

en: Driver's license number is missing
tr: Sürücü belgesi numarası eksik

[ctx: Bank account]
en: Account Number is missing
tr: Hesap Numarası eksik

[ctx: Bank account]
en: Account Number is invalid (only digits are allowed)
tr: Hesap Numarası geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

[ctx: Bank account]
en: Account Number is invalid (must be between 5 and 17 digits)
tr: Hesap Numarası geçersiz (5 ila 17 hane arasında olmalıdır)

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is missing
tr: Yönlendirme Numarası eksik

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is invalid (only digits are allowed)
tr: Yönlendirme Numarası geçersiz (yalnızca rakam girilebilir)

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is invalid (must be 9 digits)
tr: Yönlendirme Numarası geçersiz (9 hane olmalıdır)

en: Continue to Payment
tr: Ödeme Adımına Devam Et

en: Place order
tr: Sipariş ver

en: Thank you for your order.
tr: Siparişiniz için teşekkür ederiz.

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: eCheck
tr: E-çek

en: Pay securely using your credit card.
tr: Kredi kartınızı kullanarak güvenli şekilde ödeme yapın.

en: Pay securely using your checking account.
tr: Çek hesabınızı kullanarak güvenli şekilde ödeme yapın.

en: Enable / Disable
tr: Etkinleştir / Devre Dışı Bırak

en: Enable this gateway
tr: Bu ağ geçidini etkinleştir

en: Payment method title that the customer will see during checkout.
tr: Müşterinin ödeme sırasında göreceği ödeme yöntemi başlığıdır.

en: Description
tr: Açıklama

en: Payment method description that the customer will see during checkout.
tr: Müşterinin ödeme sırasında göreceği ödeme yöntemi açıklamasıdır.

en: Detailed Decline Messages
tr: Ayrıntılı Reddetme Mesajları

en: Check to enable detailed decline messages to the customer during checkout when possible, rather than a generic decline message.
tr: Genel bir reddetme mesajı yerine mümkün olduğu durumlarda müşterilerinize ödeme sırasında ayrıntılı reddetme mesajları göstermek için bu seçeneği işaretleyin.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Show Detailed Error Messages and API requests/responses on the checkout page and/or save them to the %1$sdebug log%2$s
tr: Ödeme sayfasında ayrıntılı hata mesajları ve API istemleri/yanıtları göster ve/veya bunları %1$shata ayıklama günlüğüne%2$s kaydet

en: Show on Checkout Page
tr: Ödeme Sayfasında Göster

note: translators: show debugging information on both checkout page and in the log
en: Both
tr: Her İkisini de Uygula

en: Select the gateway environment to use for transactions.
tr: İşlemlerde kullanılacak ağ geçidi ortamını seçin.

en: Connection Settings
tr: Bağlantı Ayarları

en: Share connection settings
tr: Bağlantı ayarlarını paylaş

en: Use connection/authentication settings from other gateway
tr: Başka bir ağ geçidinin bağlantı/yetkilendirme ayarlarını kullan

en: Disabled because the other gateway is using these settings
tr: Diğer ağ geçidinin bu ayarları kullanması sebebiyle etkisizleştirildi.

en: Card Security Code (CSC)
tr: Kart Güvenlik Kodu (CSC)

en: Display the Card Security Code (CSC) field on checkout
tr: Ödeme sırasında Kart Güvenlik Kodu (CSC) alanını göster

en: Saved Card Security Code
tr: Kart Güvenlik Kodu Kaydedildi

en: Display the Card Security Code field when paying with a saved card
tr: Kaydedilmiş bir kartla ödeme yapılırken Kart Güvenlik Kodu alanını göster

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - order number
en: %1$s - Order %2$s
tr: %1$s - %2$s Nolu Sipariş

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - order number. Definitions: Capture as in capture funds from a credit card.
en: %1$s - Capture for Order %2$s
tr: %1$s - %2$s Nolu Sipariş İçin Yakalama

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - order number
en: %1$s - Refund for Order %2$s
tr: %1$s - %2$s Nolu Sipariş İçin Para İadesi

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - a monetary amount
en: %1$s Refund in the amount of %2$s approved.
tr: %2$s tutarındaki %1$s para iadesi onaylandı.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - error code, %3$s - error message
en: %1$s Refund Failed: %2$s - %3$s
tr: %1$s Para İadesi Başarısız Oldu: %2$s - %3$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - error message
en: %1$s Refund Failed: %2$s
tr: %1$s Para İadesi Başarısız Oldu: %2$s

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc)
en: %s Order completely refunded.
tr: %s siparişi için tam para iadesi yapıldı.

en: Oops, you cannot partially void this order. Please use the full order amount.
tr: Üzgünüz, bu siparişi kısmen geçersiz kılamazsınız. Lütfen tam sipariş tutarını girin.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error code, %3$s - error message. Void as in to void an order.
en: %1$s Void Failed: %2$s - %3$s
tr: %1$s İçin Geçersiz Kılma Başarısız Oldu: %2$s - %3$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error message. Void as in to void an order.
en: %1$s Void Failed: %2$s
tr: %1$s İçin Geçersiz Kılma Başarısız Oldu: %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - a monetary amount. Void as in to void an order.
en: %1$s Void in the amount of %2$s approved.
tr: %1$s Geçersiz %2$s tutarı onaylandı.

note: translators: Placeholders: %1$s - status code, %2$s - status message translators: Placeholders: %1$s - Payment request response status code, %2$s - Payment request response status message
en: Status code %1$s: %2$s
tr: Durum kodu %1$s: %2$s

note: translators: Placeholders: %s - status code translators: Placeholder: %s - Payment request response status code
en: Status code: %s
tr: Durumu kodu: %s

note: translators: Placeholders; %s - status message translators: Placeholder: %s - Status message translators: Placeholder: %s - Payment request response status message
en: Status message: %s
tr: Durum mesajı: %s

note: translators: Placeholder: %s - Payment transaction ID
en: Transaction ID %s
tr: İşlem no: %s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - environment ("Test"), %3$s - transaction type (authorization/charge)
en: %1$s %2$s %3$s Approved
tr: %1$s %2$s %3$s Onaylandı

[ctx: credit card transaction type]
en: Authorization
tr: Yetkilendirme

note: translators: Placeholders: %1$s - credit card type (MasterCard, Visa, etc...), %2$s - last four digits of the card
en: %1$s ending in %2$s
tr: %1$s bitimi: %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - message (probably reason for the transaction being held for review)
en: %1$s Transaction Held for Review (%2$s)
tr: %1$s İşlemi İncelenmek Üzere Beklemeye Alındı (%2$s)

en: Your order has been received and is being reviewed. Thank you for your business.
tr: Siparişiniz alındı ve inceleniyor. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error message; e.g. Order Note: [Payment method] Payment failed [error]
en: %1$s Payment Failed (%2$s)
tr: %1$s Ödemesi Başarısız Oldu (%2$s)

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin veya alternatif bir ödeme yöntemi deneyin.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - message/error
en: %1$s Transaction Cancelled (%2$s)
tr: %1$s İşlemi İptal Edildi (%2$s)

en: Transaction Type
tr: İşlem Türü

en: Select how transactions should be processed. Charge submits all transactions for settlement, Authorization simply authorizes the order total for capture later.
tr: İşlemlerin işleme alınma şeklini seçin. Ücretlendirme, ödemeye yönelik tüm işlemleri gönderir; Yetkilendirme ise yalnızca daha sonra yakalanması için sipariş toplamını yetkilendirir.

en: Charge Virtual-Only Orders
tr: Sanala Özel Siparişleri Ücretlendir

en: If the order contains exclusively virtual items, enable this to immediately charge, rather than authorize, the transaction.
tr: Sipariş sanal ortama özel öğeler içermiyorsa işlemi yetkilendirmek yerine anında ücretlendirme yapmak için bu seçeneği etkinleştirin.

en: Enable Partial Capture
tr: Kısmi Yakalamayı Etkinleştir

en: Allow orders to be partially captured multiple times.
tr: Siparişlerin birçok kez kısmen yaklanmasına izin ver.

[ctx: coordinating conjunction for a list of order statuses: on-hold, processing, or completed]
en: or
tr: veya

en: Capture Paid Orders
tr: Ödenmiş Siparişleri Yakala

en: Automatically capture orders when they are changed to %s.
tr: %s olarak değiştirilen siparişleri otomatik olarak yakalayın.

en: a paid status
tr: bir ödendi durumu

en: Accepted Card Logos
tr: “Kabul Edildi” Kart Logoları

en: These are the card logos that are displayed to customers as accepted during checkout.
tr: Bunlar, ödeme sırasında müşterilere “kabul edildi” olarak gösterilen kart logolarıdır.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> tag, %2$s - </strong> tag
en: This setting %1$sdoes not%2$s change which card types the gateway will accept. Accepted cards are configured from your payment processor account.
tr: Bu ayar, ağ geçicinin hangi kart türlerini kabul edeceğini %1$sdeğiştirmez%2$s. Kabul edilen kartlar, ödeme işlemcinizin hesabından yapılandırılır.

note: translators: http://www.cybersource.com/products/payment_security/payment_tokenization/ and https://en.wikipedia.org/wiki/Tokenization_(data_security)
en: Tokenization
tr: Belirteçlere ayırma

en: Allow customers to securely save their payment details for future checkout.
tr: Müşterilerinize gelecekteki ödemelerinde kullanmaları için ödeme bilgilerini güvenli şekilde kaydetme olanağı sunun.

[ctx: software environment]
note: translators: https://www.skyverge.com/for-translators-environments
en: Production
tr: Üretim

note: translators: %1$s - gateway name, %2$s - <a> tag, %3$s - </a> tag, %4$s - <a> tag, %5$s - </a> tag
en: Heads up! %1$s is not fully configured and cannot accept payments. Please %2$sreview the documentation%3$s and configure the %4$sgateway settings%5$s.
tr: Haberimiz var! %1$s, eksiksiz şekilde yapılandırılmamış ve ödeme alamaz. Lütfen %2$sbelgeleri inceleyin%3$s ve %4$sağ ayarlarını%5$s yapılandırın.

[ctx: Noun: payment gateway used to process a transaction]
en: Processing Gateway
tr: İşleyici Ağ Geçidi

en: Single products
tr: Tek ürünler

en: Cart
tr: Sepet

en: Checkout
tr: Ödeme

note: translators: Placeholder: %s - external checkout label
en: %s is disabled.
tr: %s etkisizleştirildi.

note: translators: Context: Error message displayed to merchants if their store currency is not in one of the accepted currencies by the payment gateway they intend to enable. Placeholders: %1$s - a currency or comma-separated list of currencies, %2$s - opening HTML <a> tag, %3$s - closing HTML </a> tag, 
en: Accepts payment in %1$s only. %2$sConfigure%3$s WooCommerce to accept %1$s to enable %4$s. | Accepts payment in %1$s only. %2$sConfigure%3$s WooCommerce to accept %1$s to enable %4$s.
tr[0]: Yalnızca %1$s para biriminde ödeme almaktadır. %4$s ödemesini etkinleştirmek üzere %1$s para birimlerinde ödeme almak için WooCommerce’i %2$syapılandırın%3$s.
tr[1]: Yalnızca %1$s para biriminde ödeme almaktadır. %4$s ödemesini etkinleştirmek üzere %1$s para birimlerinde ödeme almak için WooCommerce’i %2$syapılandırın%3$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - Checkout method label, %2$s - Opening HTML <a> tag, %3$s - Closing HTML </a> tag, %4$s - Opening HTML <strong> tag, %5$s - closing HTML </strong> tag
en: Your store %1$scalculates taxes%2$s based on the shipping address, but %1$s %4$sdoes not%5$s share customer shipping information with your store for orders with only virtual products. These orders will have their taxes calculated based on the shop address instead.
tr: Mağazanızın %1$svergileri hesaplarken%2$s gönderim adresini dikkate aldığını ancak %1$s hizmetinin yalnızca sanal ürünler içeren siparişlerde müşteri gönderim bilgilerini mağazanızla %4$spaylaşmadığını%5$s tespit ettik. Bu siparişlere ilişkin vergiler yalnızca mağaza adresi dikkate alınarak hesaplanacaktır.

en: %4$s%1$s Notice!%5$s Your store %2$scalculates taxes%3$s based on the billing address, but %1$s %4$sdoes not%5$s share the customer billing address with your store before payment. These orders will have their taxes calculated based on the shipping address (or shop address, for orders with only virtual products).
tr: %4$s%1$s Uyarısı!%5$s Mağazanızın %2$svergileri hesaplarken%3$s fatura adresini dikkate aldığını ancak %1$s hizmetinin ödeme öncesinde fatura adresini mağazanızla %4$spaylaşmadığını%5$s tespit ettik. Bu siparişlere ilişkin vergiler gönderim adresi (veya yalnızca sanal ürün içeren siparişlerde mağaza adresi) dikkate alınarak hesaplanacaktır.

[ctx: For the merchant to accept Apple Pay payments]
en: Accept Apple Pay
tr: Apple Pay’i Kabul Et

note: translators: Allow Apple Pay button on selected display locations (e.g. cart, checkout, product page...)
en: Allow Apple Pay on
tr: Şunun üzerinde Apple Pay’e izin ver:

en: Button Style
tr: Tuş Biçemi

[ctx: Button style]
en: Black
tr: Siyah

[ctx: Button style]
en: White
tr: Beyaz

[ctx: Button style]
en: White with outline
tr: Ana hat ile beyaz

en: Apple Merchant ID
tr: Apple Satıcı No

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: This is found in your %1$sApple developer account%2$s
tr: Bu, %1$sApple geliştirici hesabınızda%2$s bulundu

en: Certificate Path
tr: Sertifika Yolu

en: The full system path to your certificate file from Apple. For security reasons you should store this outside of your web root.
tr: Apple’dan aldığınız sertifika dosyasına giden tam sistem yolu. Güvenlik endişeleri nedeniyle, bu dosyayı web kökünüzün dışında saklamanız gerekir.

note: translators: Placeholders: %s - the server's web root path
en: For reference, your current web root path is: %s
tr: Geçerli web kök yolunuz şu şekildedir: %s

en: Test Mode
tr: Test Modu

en: Enable to test Apple Pay functionality throughout your sites without processing real payments.
tr: Gerçek ödemeler işlemeden Apple Pay işlevini sitelerinizde test etmek için etkinleştirin.

en: Your site must be served over HTTPS with a valid SSL certificate.
tr: Siteniz geçerli bir SSL sertifikasıyla HTTPS üzerinden hizmet açılmalıdır.

en: Your %1$sMerchant Identity Certificate%2$s cannot be found. Please check your path configuration.
tr: %1$sSatıcı Kimliği Sertifikanız%2$s bulunamıyor. Lütfen yol yapılandırmanızı kontrol edin.

[ctx: Apple Pay]
en: Buy with
tr: Şununla satın alın:

en: Apple Pay payment authorized.
tr: Apple Pay ile ödemeye izin verildi.

en: Apple Pay payment failed. %s
tr: Apple Pay ile ödeme başarısız oldu. %s

en: Subtotal
tr: Ara Toplam

en: Discount
tr: İndirim

en: Shipping
tr: Gönderim

en: Fees
tr: Ücretler

en: Taxes
tr: Vergiler

en: or
tr: veya

en: By submitting your payment, you agree to our %1$sterms and conditions%2$s.
tr: Ödemenizi göndererek %1$sşartlarımızı ve hükümlerimizi%2$s kabul etmiş olursunuz.

[ctx: For the merchant to accept Google Pay payments]
en: Accept Google Pay
tr: Google Pay’i Kabul Et

[ctx: Setting title for a multi-select list dropdown of display locations]
note: translators: Allow Google Pay button on selected display locations (e.g. cart, checkout, product page...)
en: Allow Google Pay on
tr: Şunların üzerinde Google Pay’e izin ver:

en: Enable to test Google Pay functionality throughout your sites without processing real payments.
tr: Gerçek ödemeler işlemeden Google Pay işlevini sitelerinizde test etmek için etkinleştirin.

en: Google Pay payment authorized.
tr: Google Pay ile ödemeye izin verildi.

en: Google Pay payment failed. %s
tr: Google Pay ile ödeme başarısız oldu. %s

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
tr: %d kodlu hata: Sipariş oluşturulamıyor. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem processing your order and it is being placed on hold for review. Please contact us to complete the transaction.
tr: Siparişiniz işlenirken bir sorun oluştu ve siparişiniz incelenmek üzere beklemeye alındı. Lütfen işlemi tamamlamak için bize ulaşın.

note: translators: Example: "Authorize.Net Transaction Held for Review". Placeholder: %s - Payment gateway title
en: %s Transaction Held for Review
tr: %s İşlemi İncelenmek Üzere Beklemeye Alındı

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title
en: %s Payment Failed
tr: %s Ödemesi Başarısız Oldu

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title
en: %s Transaction Cancelled
tr: %s İşlemi İptal Edildi

en: Order cannot be captured
tr: Sipariş yakalanamıyor

en: Transaction authorization has expired
tr: İşlem onayının süresi doldu

en: Transaction has already been fully captured
tr: İşlem onayı zaten eksiksiz şekilde yakalanmış

en: Transaction cannot be captured
tr: İşlem yakalanamıyor

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - transaction amount. Definitions: Capture, as in capture funds from a credit card.
en: %1$s Capture of %2$s Approved
tr: %1$s İçin %2$s Tutarında Yakalama Onaylandı

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - failure message. Definitions: "capture" as in capturing funds from a credit card.
en: %1$s Capture Failed: %2$s
tr: %1$s Yakalaması Başarısız Oldu: %2$s

en: Pre-Order Tokenization attempt failed (%s)
tr: Ön Siparişi Belirteçlere Ayırma girişimi başarısız oldu (%s)

note: translators: Context: A payment is released for a pre-order. Placeholders: %1$s - Site name, %2$s - Order number
en: %1$s - Pre-Order Release Payment for Order %2$s
tr: %1$s - %2$s Nolu Sipariş İçin Ön Sipariş Sürümü Ödemesi

en: Payment token missing/invalid.
tr: Ödeme belirteci eksik/geçersiz.

note: translators: Context: A payment is released for a pre-order. Placeholders: %1$s - Payment gateway name, %2$s - Either 'Authorization' or 'Charge' (untranslated), %3$s - Payment method type (e.g. 'PayPal', 'Credit Card', etc.), %4$s - Last four digits of the card or account, %5$s - Expiration date of
en: %1$s %2$s Pre-Order Release Payment Approved: %3$s ending in %4$s (expires %5$s)
tr: %1$s %2$s Ön Sipariş Sürümü Ödemesi Onaylandı: %4$s ile biten %3$s (son kullanma tarihi: %5$s)

note: translators: Context: A payment is released for a pre-order. Placeholders: %1$s - Payment gateway name, %2$s - Payment method type (e.g. 'Bank Account'), %3$s - Last four digits of the account
en: %1$s eCheck Pre-Order Release Payment Approved: %2$s ending in %3$s
tr: %1$s E-çek Ön Sipariş Sürümü Ödemesi Onaylandı: %3$s ile biten %2$s

note: translators: Context: Release of payment for pre-order failed. Placeholder: %s - Error message
en: Pre-Order Release Payment Failed: %s
tr: Ön Sipariş Sürümü Ödemesi Başarısız Oldu: %s

en: Subscription Renewal: payment token is missing/invalid.
tr: Abonelik Yenileme: ödeme belirteci eksik/geçersiz.

note: translators: Placeholders: %1$s - Site name, %2$s - Order number
en: %1$s - Subscription Renewal Order %2$s
tr: %1$s - %2$s Nolu Abonelik Yenileme Siparişi

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error message; e.g. Order Note: [Payment method] Payment Change failed [error]
en: %1$s Payment Change Failed (%2$s)
tr: %1$s Ödeme Yöntemi Değişikliği Başarısız Oldu (%2$s)

note: translators: Context: Payment made for order. Placeholders: %1$s - Payment method name (e.g. "Credit Card", "PayPal", etc.), %2$s - Last four digits of the card/account used
en: Via %1$s ending in %2$s
tr: %2$s ile biten %1$s aracılığıyla

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: N/A
tr: Yok

en: Payment Token
tr: Ödeme Belirteci

note: translators: Context: Error message. Placeholder: %s - Label of the related value
en: %s is required.
tr: %s gerekli.

en: Unknown Error
tr: Bilinmeyen Hata

en: Sorry, you cannot list resources.
tr: Üzgünüz, kaynakları listeleyemezsiniz.

note: translators: Placeholder: %s - setting ID
en: Setting %s does not exist
tr: %s nolu ayar yok

en: Sorry, you cannot edit this resource.
tr: Üzgünüz, bu kaynağı düzenleyemezsiniz.

note: translators: Placeholder: %s - Error message
en: Could not update setting: %s
tr: Ayar güncellenemedi: %s

en: Unique identifier of the setting.
tr: Ayar için benzersiz tanımlayıcı.

en: The type of the setting.
tr: Ayarın türü.

en: The name of the setting.
tr: Ayarın ismi.

en: The description of the setting. It may or may not be used for display.
tr: Ayarın açıklaması. Görüntüleme için kullanılabilir veya kullanılmayabilir.

en: Whether the setting stores an array of values or a single value.
tr: Ayarın bir değerler dizilimi mi yoksa tek bir değer mi sakladığını belirtir.

en: A list of valid options, used for validation before storing the value.
tr: Değer saklanmadan önce doğrulama için kullanılan geçerli seçeneklerin listesi.

en: Optional default value for the setting.
tr: Ayar için isteğe bağlı varsayılan değer.

en: The value of the setting.
tr: Ayarın değeri.

en: The type of the control.
tr: Kontrolün türü.

en: The name of the control. Inherits the setting's name.
tr: Kontrolün ismi. Ayarın ismini devralır.

en: The description of the control. Inherits the setting's description.
tr: Kontrolün açıklaması. Ayarın açıklamasını devralır.

en: A list of key/value pairs defining the display value of each setting option. The keys should match the options defined in the base setting for validation.
tr: Her ayar seçeneği için görüntülenecek değeri tanımlayan anahtar/değer çiftlerinin listesi. Anahtarlar, doğrulama temel ayarında tanımlanan seçeneklerle eşleşmelidir.

en: Job data key "%s" not set
tr: İş verisi anahtarı “%s” ayarlanmamış

en: Job data key "%s" is not an array
tr: İş verisi anahtarı “%s” bir dizilim değil

en: Background Processing Test
tr: Arka Plan İşleme Testi

en: Run Test
tr: Testi Çalıştır

en: This tool will test whether your server is capable of processing background jobs.
tr: Bu araç, sunucunuzun arka plan görevlerini işleme yeteneğine sahip olup olmadığını test eder.

en: Success! You should be able to process background jobs.
tr: Başarılı! Arka plan görevlerini işleyebiliyor olmanız gerekir.

en: Could not connect. Please ask your hosting company to ensure your server has loopback connections enabled.
tr: Bağlanılamadı. Lütfen geri döngü bağlantılarının sunucunuzda etkinleştirildiğinden emin olmak için hizmet aldığınız hosting şirketinden bilgi alın.
